Historia kamienicy przy Piotrkowskiej 89 sięga 1873 roku, kiedy została wybudowana i oddana do użytku mieszkańcom Łodzi. Od początku obok mieszkań mieściły się tutaj lokale handlowe i usługowe, jak sklepy Lukullus czy elegancki The Gentleman.
Piotrkowska 89 – front kamienicy
Nowe życie tchnął w kamienicę generalny remont i rewitalizacja przeprowadzone przez Olimpus Investment w 1999 roku. Cały budynek wypiękniał, nabrał kolorów, a na jego dziedzińcu pojawiła się znana łodzianom armata, która stanowi obecnie najbardziej rozpoznawalny symbol tego miejsca. Dziś Piotrkowska 89 jest wyjątkowym, tętniącym życiem zakątkiem przy głównej ulicy miasta. Malowniczy pasaż wypełniony zielenią kryje w sobie restauracje i salony urody chętnie odwiedzane przez mieszkańców Łodzi i turystów.Od wejścia na gości czeka Lepione&Pieczone z domowymi pierogami i daniami regionalnej kuchni polskiej. Dalej jest Gastromachina z kultowymi już burgerami, House of Sushi słynące z doskonałego sushi i nagradzanych ramenów oraz jedyna w Łodzi libańska restauracja Hamra. Na świetne wino i oryginalne, hiszpańskie tapas zaprasza Las Tablas, a w głębi dziedzińca Paolo Pistola gotuje klasyczne, włoskie dania w restauracji Bellanapoli.
Dziedziniec Piotrkowskiej 89 z restauracjami i salonami urody.
Chwilę relaksu i doskonałe samopoczucie zapewni wizyta w salonie Hair Expert, gdzie Dominik Matusiak zadba o świetną fryzurę i piękny, zdrowy wygląd włosów.Piotrkowska 89 to wyjątkowy adres na mapie Łodzi. Odwiedź nas i daj się oczarować niezwykłej atmosferze tego miejsca.